Ez is egy Prémium, magyar gyártású termék, tartósítószerek, és színezék nélkül.
100 g lekvár 60 g bodza felhasználásával készül, azaz 60% gyümölcstartalmú. A benne lévő pektin gondoskodik a tetszetős, zselés állagról.
A bodza tulajdonságai: Rengeteg vitamint, ásványi anyagot tartalmaz, enyhe hashajtó, fájdalomcsillapító és immunerősítő hatású.
A bodzalekvár nemcsak sütikre, kenyérre kenve kitűnő, de sültek és sajtok mellé is kiváló.
A fekete bodza (Sambucus nigra) 3-7 m magasra megnövő cserje, ártéri erdők, cserjések, magas nitrogén tartalmú területek elterjedt növénye. A madarak már felismerték, hogy mennyire finom a bodzabogyó, szívesen segédkeznek a növény elterjesztésében. Egy romépület tetején eltöltött romantikus rigóvacsora és a széthullott magok után nem ritka, hogy a bodza a sanyarú körülmények között is növekedésnek indul.
A bodza hatásosságát a népi és a hivatalos gyógyászat is régóta elismeri, ami nem csoda, hiszen levelén, virágán és kérgén kívül csonthéjas bogyója is többféle hatóanyagot tartalmaz:
- vitaminokat (A, B és C-vitamint: C-vitamin tartalma több mint duplája a citrusfélékének!)
- szerves savakat: folsavat, pantoténsavat
- ásványi anyagokat és mikroelemeket: vas, kálium, kalcium, magnézium, foszfor
- terpéntartalmú illóolajat
- antociánokat (ettől sötétvörös vagy fekete a bodza)
Bodzalekvár - miért jó?
A bogyóból készült gyógylekvár - attól hogy gyógy, még nagyon finom - enyhe hashajtó, fájdalomcsillapító, meghűléskor erősítő és izzasztó hatású. Isiász, reuma és rákterápiák esetén is egyre inkább divattá vált alkalmazása. Éhségünket hideg bodzalevessel, kedélyünket bodzaborral javíthatjuk.
Összetevők: bodza (60 %), cukor, zselésítő anyag: pektin, citromlé sűrítmény
Átlagos tápérték 100 g termékben:
energia: 866 kJ/206 kcal
zsír: 0,1 g
szénhidrát: 48 g, ebből cukor: 48 g
rost: 2,8 g
fehérje: 0,7 g
Ismeri további, egészséges és finom lekvárjainkat?