Nori a japán neve a különböző ehető tengerekből származó füveknek és algáknak . Ezekből készül az agar agar nevű zselésítő is. A tengeren, hálókon növesztett növényt 45 nap után lehet először "aratni".
A feldolgozás után a végtermék egy megközelítőleg 18 x2 0cm-es, 3 grammos, papír vékonyságú, sötét, fekete-zöld lap lesz, ezt csomagolják azután, általában tizesével.
A norit elsősorban a szusi és az onigiri betekeréséhez használják, de gyakran ízesítik vele a leveseket is. Ilyenkor apró darabokra törik, vagy őrlik, és nyersen szórják a levesbe. Kiváló kalcium és vas forrás. Élettani hhatásai hasonlítanak a szintén algákból készített zselésítőanyagra, az agar agar-ra.
Valójában a sushi (hideg, kis falatkákra formázott vagy vágott rizses étel) kialakulásához évszázadokkal ezelőtt éppen a halak tartósításának szándéka vezetett el.

A nyers hal fogyasztása elsőre furcsának tűnhet, de számos oka van annak, miért imádják a japánok a sushit évszázadok óta, és hogyan vált a világ egyik kedvencévé mindössze néhány év leforgása alatt.
Az egyik ok az ízek harmóniája: egy jól elkészített sushi valódi ízorgia, ízrobbanás a szájban. Habár a nyugati világban kapható sushi már egy módosított változat, aki kóstolta már az igazi, autentikus japán verziót az tudja, hogy ennek a különleges, mennyei fogásnak az íze semmihez sem hasonlítható.
Az ízletes falatkák alacsony zsír-, és magas fehérje, vitamin valamint omega zsírsav tartalmuknak köszönhetően a világ egyik legegészségesebb ételei. A sushi mesterek, más néven „taisho”-k hosszú éveken keresztül tanulják a sushi-készítés fortélyait.
Agar agar és más alga fajták előnyös hatásai
Figyelem! A termék magas jódtartalma miatt naponta max. 3 g/ a lap elfogyasztása javasolt.
tápanyagtartalom 100 ml termékben:
energia: 1,34 kj/318 kcal
zsír: 0,4 g
szénhidrát: 28 g
fehérje: 0,4 g
só: 6,4 g