Táplálékkiegészítők
Algák, ashwaghanda, kollagének, halolajak, ginseng, citromfű kivonat, maca, propolisz... csak néhány ezek közül. Remélem, felkeltettem a figyelemedet, tallózz, válogass ezek közül.
Gal omega 3 halolaj. Tokoferol, Részletes információk.
A táplálékkiegészítők segíthetnek az emberi szervezetnek pótolni a nem megfelelő étkezés miatt kimaradt vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket. Példásul az ezüstkolloid is torokfertőtlenítő hatású oldat. Vigyázni kell azonban, mert az ellenőrizetlen termékekkel többet árhatunk , mint amennyit használhatunk!
Gal babaváró plusz!
Mint ahogy az az elnevezésben is benne van, mi a célja ezeknek a készítményeknek: pótolni, ami az étkezésünk során nem jut megfelelő mennyiségben a szervezetünkbe. Ezek azonban nem pótolják a természetes forrást! A táplálékkiegészítők mindenki számára hasznosak, ha minőségi forrásból szerzi be azokat. Ide tartoznak a vitaminok, a különböző kombinált multivitaminok, immunerősítők, csont- és porcerősítők, ásványi anyagok, antioxidánsok, nyomelemek, illetve a méregtelenítést segítő természetes szerek. A cél az olyan tápanyagok, a mikro- és makroelemek pótlása, amelyek használnak a testünknek, segítik annak megfelelő működését. Organikus, szerves alapanyagokból készülnek.
Kollagén peptidek vélemények GAL marhakollagén ár
Mire nem jók ezek a szerek?
Sose használjuk gyógyszerként a kiegészítőket, mert nem azok, mint ahogy ilyet mi sem állítunk sehol leírásainkban. Az ellenőrizetlen összetételű, sokszor olcsóbb megoldások többet ártanak, mint használnak, súlyos problémákat okozhatnak a szervezetben. Nem érdemes minimális árkülönbségért a kérdéses minőséget választani, hiszen az egészségünk a tét. Azok a készítmények, amelyek túl sokat, például villámgyors gyógyulást, azonnali hatalmas fogyást ígérnek, messziről el kell kerülni. Az ilyen ígéret nem hiteles, nem is lehet igaz.
Mire figyeljünk a kiválasztásnál?
Egy új étrend-kiegészítő megvásárlása, szedése előtt érdemes utánanézni a hatóanyagainak. Ne elégedjünk meg azzal, ami a reklámban vagy a dobozon szerepel, ássunk mélyebbre. Ha nagyobb problémáról van szó, például leromlik az egészségünk, egyeztessünk a háziorvossal, ne próbáljuk önmagunkat diagnosztizálni. Ha az orvos javasol egy kiegészítőt, egy vitamint, bátran elkezdhetjük azt szedni, ám elképzelhető, hogy más okozza a bajt, emiatt gyógyszeres kezelésre van szükség. Érdemes megfogadni a szakember tanácsát. Fontos, hogy túlzásba esni sem szabad!
Abból, ha egy kiegészítőből az ajánlott mennyiség háromszorosát vesszük be, semmilyen előnyünk nem származik, károkat viszont okozhatunk a „túladagolással”.